03/01/28 0 دیدگاه 181 بازدید

نوشته شده توسط  مدیر 

 

مزیت های مجسمه سازی

 

 

مجسمه سازی یکی از خلاقیت های ماندگار انسان است و حاصل فکر و اندیشه های ارزشمند هنرمند مجسمه ساز می باشد. مجسمه سازی یک راه مناسب برای نشان دادن و ترویج فرهنگ و هنر یک کشور به شمار می رود.

و در واقع هنرمند از طریق مجسمه سازی در اشاعه و ترویج فرهنگ کشور خود نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در هنر مجسمه سازی، هنرمند با ایجاد تغییر و تحول در مواد جامد، اشکال زیبایی را پدید می آوردبا استفاده از مواد اولیه متنوع به خلق مجسمه های بسیار زیبا در اشکال و اندازه های گوناگون می پردازد.

مجسمه سازی توسط دو هنرمند بزرگ که دراین رشته فعالیت داشتند به اوج خود رسید و رونق بسیار زیادی پیدا کرد. این هنرمندان دوناتلو و میکل آنژ بودند که تسلط بسیار زیادی در رشته مجسمه سازی داشتند و آثار بی نظیری را در زمینه مجسمه سازی از خود باقی گذاشته اند.

شما نیز میتوانید با شرکت در کلاس های آموزش مجسمه سازی آثاری بینظیر خلق کنید و در پایان دوره نیز در گالری مجموعه آموزشگاه هنری رادین آثار خود را به نمایش بگذارید .

 

 

 

 

 

 

فواید و مزیت های مجسمه سازی

مجسمه سازی یکی از هنرهای بسیار ارزشمند به شمار می رود و یادگیری آن فواید بی شماری را برای افراد ایجاد می کند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش صبر و بردباری از مزیت های مجسمه سازی

مجسمه سازی نیازمند صبر و پشتکار است، به همین جهت افرادی که به یادگیری این رشته هنری می پردازند، با نحوه کنترل شرایط سخت آشنا می شوند و برای رسیدن به هدف خود سعی و تلاش می کنند و دقت خود را در این زمینه افزایش می دهند و در نهایت یک مجسمه زیبا را خلق می کنند.

بروز خلاقیت با مجسمه سازی

از طریق مجسمه سازی می توان به با شکل دادن به یک جسم جامد آن را به یک اثر هنری زیبا و سه بعدی تبدیل کرد . برای این کار باید به تفکر خلاق پرداخت و اشکال زیبا و منحصربفردی را ایجاد کرد.

با یادگیری مجسمه سازی می توانید مهارت های فردی خود را توسعه دهید و از خلاقیت خود برای ساخت قطعه های هنری زیبا بهره مند شوید.

بیشتر بدانید: مجسمه سازی 

آموزش مجسمه سازی در توسعه و بهبود مهارت های هنری شما بسیار تأثیر گذار است و فرصت رشد و شکوفایی استعداهایتان را فراهم می آورد. مجسمه سازی نیازمند استفاده از مهارت های هنری گوناگون می باشد و با قوه تخیل و ابتکار رابطه نزدیکی داردبه همین دلیل یادگیری مجسمه سازی موجب رشد و پرورش استعدادها و خلاقیت می گردد و یک تکنیک عالی برای به چالش کشیدن تخیل به شمار می رود.

 

 

بهبود مهارت های تحلیلی و حل مسئله یکی دیگر از مزیت های مجسمه سازی

مجسمه سازی مهارتی است که به شما فرصت می دهد تا با دید بهتری به مشاهده و درک طبیعت و دنیای اطراف بپردازید. با یادگیری مجسمه سازی، افق دید شما توسعه می یابد و می توانید به درک جزئیات بیشتری از جهان هستی بپردازید.

مجسمه سازی ارتباط مستقیمی با ابعاد و اندازه اشیای مختلف دارد و هنرمند در ساخت مجسمه باید ابعاد آن را نیز در نظر داشته باشد.

به همین دلیل مهارت های تحلیلی فرد تا حد زیادی از طریق مجسمه سازی توسعه پیدا می کند. هنگامی که فردی به مجسمه سازی می پردازد در واقع تفکر خود دراین زمینه بهره می گیرد و به خلق مجسمه های زیبا و هنرمندانه می پردازد؛ به همین دلیل مجسمه سازی در بهبود مهارت های تفکری و انتقادی شما بسیار تأثیرگذار است و موجب قدرت تجزیه و تحلیل مسائل مختلف می گردد.

 

 

 

 

توجه به جزئیات با ساخت مجسمه

یکی از ویژگی های منحصر به فرد هنر مجسمه سازی این است که در حین ساختن مجسمه ، باید دقت بیشتری را صرف جزئیات کنید تا در نهایت بتوانید یک مجسمه بسیار زیبا و منحصربفرد خلق کنیداین کار سبب افزایش تمرکز ذهنی می گردد و میزان دقت و توجه شما را نسبت به دنیای اطرافتان بیشتر می کند.

 

کاهش استرس و فشارهای روحی روانی و کسب آرامش با مجسمه سازی

یکی از عمده ترین مزایای مجسمه سازی فراهم آوردن اوقاتی برای بروز خلاقیت و کشف استعدادهای درونی است .به این ترتیب آموزش هنر مجسمه سازی سبب کاهش استرس و اضطراب موجود در زندگی روزمره افراد می گردد و فرصتی را برای تخلیه انرژی ها و افکار منفی آنان فراهم می آورد.

بنابراین یکی از بهترین راهکاهای مبارزه با استرس و نگرانی ها پرداختن به هنر مجسمه سازی است؛ زیرا هنر مجسمه سازی علاوه بر اینکه شما را ملزم به تلاش کردن برای ساخت یک مجسمه زیبا می کند سبب می شود، شما از استرس ها و فشارهای زندگی فاصله بگیرید.

 

 

 

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزش مجسمه سازی کلیک کنید 

 

 

آموزشگاه هنری رادین تبریز

 

با ارائه مدرک بین المللی 

 

تبریز : اول خیابان منجم ، ایستگاه ناصر ، ساختمان روشن ، طبقه دوم پلاک 670

041-32829834    *    09149134731

 

 

 

 

 

 

 نظراتبرای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.